+48 501 762 866

Sztuczne nawierzchnie sportowe

sport@ricco.pl

Kompleksowa budowa boisk

inwestycje@ricco.pl

+48 601 088 078

+48 501 762 866

+48 601 088 078

Sztuczna trawa na orlik

Sztuczna trawa orlik

W naszym kraju powstaje coraz więcej różnego rodzaju boisk sportowych. Sport jest coraz ważniejszą kwestią dla każdego z nas; część traktuje go jako hobby i sposób na spędzanie wolnego czasu, a część wiąże swoją przyszłość ze sportem i trenuje zawodowo i regularnie. Do aktywności fizycznej zachęca się już od najmłodszych lat, w skutek czego przy szkołach i nawet w niewielkich miejscowościach budowane są orliki. Nawierzchnia na orlikach jest sprawą pierwszorzędną i coraz częściej odchodzi się od naturalnej murawy. Popularna od lat jest sztuczna trawa na orlik, która pod względem zalet zdecydowanie przewyższa tę naturalną.

 

Zalety sztucznej trawy na orlik

Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii sztuczna trawa na orlik wizualnie imituje tę naturalną oraz posiada właściwości, które zdecydowanie ułatwiają aktywność fizyczną i sprawiają, że staje się ona przyjemna i bezpieczna. Jest o wiele bardziej odporna na czynniki atmosferyczne niż klasyczna murawa dzięki wykorzystaniu technologii UV. Łatwo można odprowadzić z niej wodę w przypadku intensywnych opadów deszczu, nie ma więc ryzyka powstawania kałuż czy błota. Odporna jest także na promienie słoneczne, nie należy więc obawiać się pustych miejsc w trawie, wypalonych przez silne słońce. Sztuczna trawa na orlik nie wymaga koszenia, nawadniania ani innych, skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych.

Dlaczego sztuczna trawa na orlik?

W sporcie sztuczna trawa jest bardzo docenianym rozwiązaniem ze względu na swoją niezwykłą wytrzymałość i odporność na zniszczenia i ścieranie. Murawa naturalna ulega zniszczeniu przy intensywnym użytkowaniu, natomiast sztuczna trawa na orlik może być wykorzystywana przez długi czas. Niestraszne też jej intensywne treningi czy zabawy. Dodatkowo gwarantuje też bezpieczeństwo i minimalizuje ryzyko kontuzji.