• RICCO SPORT SP. Z O.O.
  • UL. Baśniowa 3
  • 02-349 Warszawa

Sztuczne nawierzchnie sportowe:
+48 501 762 866

Kompleksowa budowa boisk:
+48 601 088 078

OFERTA NA

TRAWY PIŁKARSKIE

Slider

Sztuczne trawy na boiska piłkarskie - nasze produkty:

RICCOEXPERT

Trawa RiccoExpert zbudowana jest z włókien z rdzeniem, przez co zwiększona jest wytrzymałość oraz pionizacja trawy. Przeznaczona do bardzo intensywnego użytkowania na pełnowymiarowe boiska treningowe.

Wysokość włókna40mm, 50mm, 60mm
Przeznaczeniepiłka nożna
Rodzaj włóknamonofil z rdzeniem
Dtex12000
Długość rolkiwedług zaleceń klienta
Gęstość101.000-250.000/m2

RICCOMIX

Trawa RiccoMix wykonana jest z kombinacji włókien monofilowych polietylenowych i fibrylowanych polipropylenowych. Trawa dzięki zastosowaniu włókien o 2 różnych budowach, charakteryzuje się dużą amortyzacją i wytrzymałością. Idealna do zastosowania na boiskach piłkarskich i rugby.

Wysokość włókna40mm, 50mm, 60mm
Przeznaczeniepiłka nożna
Rodzaj włóknamonofil + fibryl
Dtex11000+6600
Długość rolkiwedług zaleceń klienta
Gęstość101.000-250.000/m2

RICCOPROFI

Trawa RiccoProfi charakteryzuje się miękkością i elastycznością, dzięki zastosowaniu włókien o przekroju diamentowym bądź też wzmocnionym rdzeniem, które prostują się niezwłocznie po uderzeniu. Idealna na boiska profesjonalne

Wysokość włókna40mm, 50mm, 60mm
Przeznaczeniepiłka nożna
Rodzaj włóknamonofil wzmocniony lub z rdzeniem
Dtex16000
Długość rolkiwedług zaleceń klienta
Gęstość101.000-250.000/m2

RICCORL

Trawa RiccoRl spełnia wymogi programu Orlik 2012. Wykonana jest z włókna o wysokiej jakości. Certyfikowana jest przez najlepsze światowe laboratoria ISA-SPORT i LABOSPORT.

Wysokość włókna40mm, 50mm, 60mm
Przeznaczeniepiłka nożna
Rodzaj włóknamonofil
Dtex11000
Długość rolkiwedług zaleceń klienta
Gęstość101.000-250.000/m2

RICCOSYSTEM

Jest to system składający się z trawy piłkarskiej o długości włókna od 40mm do 60mmz podkładem amortyzującym. Wysokość stosowanych podkładów zależy od rodzaju użytej trawy. RICCOSYSTEM to produkt o dużej amortyzacji, idealny do stosowania na przyszłych boiskach piłkarskich, jak i pełnowymiarowych.

Wysokość włókna40mm - 60mm
Przeznaczeniepiłka nożna
Rodzaj włóknamonofil
Dtex11000-16000
Długość rolkiwedług zaleceń klienta
Gęstość101.000-250.000/m2

TRAWA BEZZASYPOWA

Trawa bezzasypowa wykonana jest z włókien monofilowych prostych i skrętnych (karbowanych). Włókna skrętne, imitują piasek i podtrzymują włókna proste. Dzięki zastosowaniu włókna o wysokiej jakości trawa spełnia najwyższe wymogi i może być stosowana na boiskach wielkopowierzchniowych.

TRAWY PIŁKARSKIE

otp_opis01Trawy piłkarskie to trawy wykonane z włókien monofilowych bądź monofilowo-fibrylowanych, o wysokości 40mm-65mm zasypanych piaskiem kwarcowym oraz granulatem gumowym. Równomierne ułożenie warstw wypełniających zapewnia jednakową gęstość i grubość trawy na całym boisku, a co za tym idzie utrzymanie jednakowego komfortu gry. Każdy z elementów sztucznej murawy pełni ważną funkcję w całej nawierzchni. Włókna trawy syntetycznej imitują trawę naturalną. Mają za zadanie utrzymywać na swoim miejscu piasek i granulat będące wypełnieniem nawierzchni. Piasek kwarcowy pełni rolę podsypki i jest obciążeniem dla całego podłoża. Granulat zapewnia odpowiednią miękkość i sprężystość powierzchni oraz amortyzuje i chroni ciała użytkowników podczas kontaktu z nawierzchnią.

Włókno używane do produkcji traw piłkarskich może mieć różną wagę od 8800-16000dtex, różny przekrój od płaskiego do wzmacnianego rdzeniem, a także różną grubość od 120-360 mikronów. Parametry te w znaczący sposób wpływają na żywotność produktu. Im grubsze włókno tym większa będzie jego wytrzymałość oraz lepsza będzie pionizacja trawy.
Najbardziej optymalna grubość włókna monofilowego, rekomendowana przez Instytut Techniki Budowlanej wynosi 300 mikronów. Jest to włókno wystarczająco grube, a zarazem elastyczne i mało podatne na załamania, co może mieć miejsce w włóknach o grubości powyżej 330 mikronów…

Czytaj dalej

Ogłoszony w listopadzie 2007 roku program Moje Boisko – Orlik 2012 przyczynił się do powstania ponad 2600 nowoczesnych kompleksów sportowych zlokalizowanych w całej Polsce.Główne cele programu to udostępnienie dzieciom i młodzieży nowoczesnej infrastruktury sportowej w celu sprzyjania aktywnemu rozwojowi fizycznemu oraz uprawiania sportu pod okiem trenera – animatora oraz popularyzacja aktywnego stylu życia, a więc rodzinnych zawodów sportowych, weekendów ze sportem i turystyką.

Powstałe kompleksy sportowe są doskonałym miejscem spotkań, zabawy i aktywności sportowej. Boiska ”Orlik” powstały po to, aby zachęcać nas wszystkich do czynnego i bezpiecznego uprawiania sportu. Nawierzchnią boiska piłkarskiego w kompleksach sportowych „Orlik” jest sztuczna trawa, która z pewnością posiada wiele zalet.
Boisko z sztuczną nawierzchnią jest zdecydowanie mniej wymagające od boiska z trawą naturalną. Zaletami boiska ze sztucznej trawy jest duża wytrzymałość i odporność na warunki atmosferyczne (możliwość użytkowania 24h/dobę) oraz doskonałe parametry bezpieczeństwa (duża amortyzacja, wysoka dynamika odbicia piłki, właściwy poślizg oraz niskie ryzyko kontuzji).

SPRAWDŹ POZOSTAŁE SERWISY RICCO:

Boiska wielofunkcyjne

Na boisku wielofunkcyjnym z trawy syntetycznej można uprawiać na jednym boisku wiele sportów.

WWW.BOISKOWIELOFUNKCYJNE.PL

Korty tenisowe

Gra w tenisa ziemnego jest sportem uprawianym przez coraz większe grono odbiorców, zarówno w charakterze wyczynowym jak i hobbystycznym.

WWW.KORTY-TENISOWE.PL

Pola golfowe

Golf w Polsce staje się coraz bardziej popularny, stąd też na rynku są dostępne różne rodzaje sztucznych traw przeznaczone na różne obszary pola golfowego.

WWW.SZTUCZNATRAWA.NET.PL

Place zabaw

Place zabaw to miejsca, gdzie bezpieczeństwo odgrywa szczególną rolę.

WWW.PLACEZABAW.SZKOLA.PL

Tarasy i ogrody

Sztuczna trawa do ogrodu jest bardzo wygodnym i estetycznym rozwiązaniem.

WWW.TRAWADEKORACYJNA.PL

Zapytanie Indywidualne

Jeśli potrzebujesz trawy o niestandardowych parametrach, złóż zapytanie indywidualne za pomocą poniższego formularza

    Wysokość:

    Dtex:

    Gęstość:

    Rodzaj włókna: