+48 501 762 866

Sztuczne nawierzchnie sportowe

sport@ricco.pl

Kompleksowa budowa boisk

inwestycje@ricco.pl

+48 601 088 078

+48 501 762 866

+48 601 088 078

Sztuczne trawy na korty tenisowe:

RICCOMONO

Trawa wykonana z włókna monofilowego. Nowość w trawach tenisowych. Dzięki zastosowaniu pojedyńczych włókien uzyskano najbardziej optymalne warunki do gry w tenisa.

RICCONET

Trawa wykonana z włókna fibrylowanego . Dostępna w kolorze zielonym i ceglastym. Przeznaczona na korty tenisowe i boiska wielofunkcyjne.

RiccoMono 4G

Nawierzchnia RiccoMono IV Football stanowi trawę syntetyczną IV generacji, czyli tzw. trawę bezzasypową. Trawa bezzasypowa jest wykonana z włókien monofilowych prostych i skrętnych (karbowanych). Włókna skrętne, imitują piasek i podtrzymują włókna proste. Dzięki zastosowaniu włókna o wysokiej jakości trawa spełnia najwyższe wymogi i może być stosowana na boiskach wielkopowierzchniowych.

TRAWY NA KORTY TENISOWE

Na kortach tenisowych stosuje się sztuczne trawy wykonane z włókien monofilowych bądź fibrylowanych o wysokości 10mm-15mm zasypanych piaskiem kwarcowym. Najczęściej stosowana wysokość sztucznej trawy na kortach tenisowych to 15mm. Najlepsze trawy przeznaczone do tej dyscypliny mają gęstość od 70-100tys. włókien/m2 dla traw fibrylowanych i 300-400tys. włókien/m2 dla traw monofilowych. Trawy posiadają raporty niezależnych akredytowanych laboratoriów (ISA-Sport, Labosport), potwierdzające zgodność nawierzchni z wymaganiami Międzynarodowej Federacji Tenisowej – ITF

Syntetyczne trawy tenisowe mogą być stosowane zarówno na zewnętrznych oraz wewnętrznych kortach tenisowych. Nawierzchnia z sztucznej trawy jest bardzo dobrze przepuszczalna, co jest niezmiernie istotne przy budowie kortów otwartych. Mogą być układane na odpowiednio przygotowanym podłożach betonowych (najczęściej w halach), jak i na kamiennych kruszywach (korty odkryte). Są przeznaczone zarówno do gry wyczynowej (korty profesjonalne), jak i amatorskiej (korty rekreacyjne). Stwarzają możliwość korzystania z kortu przez cały rok, podczas gdy na murawie naturalnej sezon gry trwa 8-10 miesięcy. w naszej ofercie mamy nawierzchnie dla profesjonalistów oraz amatorów – w zależności od poziomu gracza, możemy również dopasować certyfikowaną nawierzchnie ITF, oferując trawy z odpowiednią szybkością odbycia (od kortów wolnych po korty średnio-szybkie oraz korty szybkie – ocena ITF 5).

Cechuje je wysoka trwałość i odporność na ścieranie, pomimo braku konieczności ograniczania gry do 8-10 h/tygodniowo, jak w przypadku trawy naturalnej.

Trawa zasypana odpowiednią ilością piasku kwarcowego zapewnia dobrą przyczepność, a dzięki niej szybką reakcję na piłkę. RICCONET to doskonała amortyzacja, zapewniająca bezpieczną, przyjemną grę oraz eliminację kontuzji. Trawy spełniają wymagania określone w Polskiej oraz Europejskiej normie PN-EN 15330

TRAWY TENISOWE RICCONET WYRÓŻNIA:

Trawy mają stosowne atesty, w tym atesty Międzynarodowej Federacji Tenisowej.